Otvorený list prezidentovi SR Ing. Andrejovi Kiskovi

Autor: Marián Herdel | 18.2.2015 o 12:07 | Karma článku: 6,12 | Prečítané:  2198x

  V Novej Dubnici, 16.02.2015 Otvorený list prezidentovi SR Ing. Andrejovi Kiskovi   Vážený pán prezident,   chceli by sme Vás požiadať, aby ste podpísali novelu zákona o starobnom dôchodkovom sporení, schválenú Národnou radou SR dňa 4.2.2015, ktorá umožňuje sporiteľovi vystúpiť z II. piliera.

Prečo sme sa na Vás obrátili s takouto žiadosťou?

 

Od júla 2014 sme začali predstaviteľov štátu upozorňovať, že jednotlivé poisťovne budú sporiteľovi vyplácať nižšie dôchodky, ako by im z rovnakých finančných prostriedkov vyplatila Sociálna poisťovňa, preto by bolo vhodné, aby mal sporiteľ možnosť vybrať si pre neho najlepšie riešenie. 

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR dostalo možnosť vyjadriť sa k 2 našim listom. Ako zo zaslaných odpovedí vyplýva, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR obhajovalo výplatu dôchodkov iba poisťovňami a neakceptovalo náš návrh zapojiť do vyplácania dôchodkov Sociálnu poisťovňu.

 

Naše upozornenie o zlej situácii v II. pilieri nikto nebral vážne až do okamihu, keď Inštitút finančnej politiky pri Ministerstve financií na číslach ukázal, že poisťovne nie sú schopné výškou ponúkaného dôchodku konkurovať Sociálnej poisťovni.

 

Chápeme, že otvorenie II. piliera na 3 mesiace nemôže vyriešiť problémy, ktoré vznikli v dôchodkovom systéme za viac ako 10 rokov, ale určite pomôže mnohým sporiteľom, ktorí dnes žiadajú o dôchodok.

 

Od 1.januára 2015 do 4.februára 2015 využilo možnosť požiadať o dôchodok z II. piliera 221 sporiteľov, ale iba 14 z nich podpísalo aj zmluvu o výplate dôchodku.

Dá sa teda predpokladať, že ostatní sporitelia čakajú na to, či sa bude dať od 15. marca 2015 z II. piliera vystúpiť.

Pán prezident, svojím podpisom pod novelou zákona o starobnom dôchodkovom sporení im dáte jasnú odpoveď.

 

S úctou

 

 

 

 

Mgr. Marián Herdel, predseda o.z.                          Ing. Štefan Zigo, podpredseda o.z.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?